Rześka woda dla dobrego samopoczucia

uzdatnianie wody

Woda mineralna to pierwocina życia, ale przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny oraz ona staje się prawdopodobnym zagrożeniem dla życia oraz wigoru człowieka. Wobec tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to rutynowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawienie jakości wody, by ta spełniała wszystkie wyznaczone prawem normy i nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, które natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest przede wszystkim wtenczas, kiedy tak właściwie woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór metody uzdatniania wody w ogromnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest pospolity: różnorodne ujęcia wodne znamionuje rozmaity poziom oraz typ zanieczyszczeń, wobec tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *